W derbach remis, bardziej zadowolona Warta

Remisem 1:1 zakończyły się trzecioligowe piłkarskie derby Gorzowa. Od 62 minuty przy Olimpijskiej prowadziła Warta bo golu Pawła Krauza. Wyrównał w 88. Cyprian Poniedziałek.

Spory wpływ na przebieg meczu miała druga żółta a w konsekwencji czerwona kartka dla Macieja Grudzińskiego: obrońca Warty obejrzał ją już w 17 minucie. Co ciekawe więcej kłopotów sprawiło to Stilonowi, który po dość otwartym z obu stron kwadransie zaczął miec coraz większe posiadanie piłki, ale nie szły za tym klarowne sytuacje bramkowe.

W drugiej połowie mecz się bardziej otworzył: swoje szanse miały obie drużyny: najlepszych sytuacji nie wykorzystali Olaf Nowak ze Stilonu, który z bliska trafił w bramkarza Warty i Karol Gardzielewicz, który pędził sam na sam z golkiperem Stilonu, ale w decydującym momencie stracił równowagę. Wreszcie gola dla Warty zdobył w 62 minucie Paweł Krauz po dograniu Gardzielewicza. Od tego momentu napierał już jednak Stilon, który stworzył sobie kilka okazji, ale jedynego gola strzelił Cyprian Poniedziałek, który w 88 minucie skierował piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.