Koniec pięknej serii: gorzowskie koszykarki przegrały w Polkowicach

Koszykarki  PolskiejStrefyInwestycji Enei Gorzów po trzynastu z rzędu zwycięstwach poniosły pierwszą w tym sezonie porażkę w Energa Basket Lidze Kobiet. Gorzowianki uległy na wyjeździe BC Polkowice 75:90.

Już w pierwszej kwarcie gospodynie wypracowały sobie szesnastopunktową przewagę, prowadząc na jej zakończenie 29:13. Polkowiczanki zdominowały gorzowską drużynę pod koszem i skutecznie wymuszały straty. W drugiej odsłonie gorzowianki nadrobiły zaledwie dwa punkty.

Trzecia kwarta należała do gorzowianek, które pod jej koniec zbliżyły się na 5 punktów a ostatecznie zeszły z boiska z siedmioma oczkami straty. Niestety był to jak się okazało ostatni pozytywny akcent w tym meczu ze strony akademiczek.

Dariusz Maciejewski (trener PSI Enei):

Karol Kowalewski (trener BC Polkowice):

Sporo więcej o meczu w poniedziałkowych audycjach na antenie Radia Gorzów (po 13 i 17) i Radia Zachód (po 21).

BC Polkowice – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów 90:75 (29:13, 16:18, 19:26, 26:18)

PSI Enea: Allen 21, Smith 21, Wadoux 13, Horvat 10, Senyurek 4, Bazan 4, Keller 2, Matkowska 0, Śmiałek 0