Pierwszy krok do półfinału wykonany

Od zwycięstwa rozpoczęły fazę play off Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki PolskiejStrefyInwestycji Enei Gorzów Wlkp. W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu gorzowska drużyna pokonała we własnej hali Ślęzę Wrocław 79:72 (14:20, 20:19, 22:16, 23:17).

Przed rozpoczęciem spotkania przedstawiciel EBLK wręczył Alannie Smith i Dariuszowi Maciejewskiemu nagrody dla najlepszej zawodniczki i najlepszego trenera fazy zasadniczej rozgrywek. Później już tak miło nie było bo przez pierwsze dwie kwarty faworyzowane gospodynie wyraźnie ustępowały rywalkom. W połowie 2 kwarty przyjezdne prowadziły już różnicą 14 punktów (33:19).

Do trzeciej kwarty zespoły przystępowały przy prowadzeniu Ślęzy 39:34, ale tuż przed jej zakończeniem, po akcji 2+1 Lindsay Allen miejscowe wyszły na prowadzenie 56:55. Na 3 minuty przed końcem meczu Julia Drop, trafieniem za 3 punkty ponownie wyprowadziła wrocławska drużynę na prowadzenie, ale w końcówce miejscowe wykazały więcej zimnej krwi i wygrały 7 punktami.

Dariusz Maciejewski – trener PSI Enei:

Arkadiusz Rusin – trener Ślęzy:

Wiktoria Keller (PSI Enea):

Patrycja Jaworska (Ślęza):

Jutro (niedziela) o godz. 18.00 w hali przy ul. Chopina w Gorzowie Wlkp. kolejny mecz obu zespołów.