MME: Gorzowianie z medalami w czwórkach

Pięć medali zdobyła reprezentacja Polski w zakończonych dziś Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w kajakarstwie, a w dwóch z tych medali udział mieli zawodnicy gorzowskich klubów.

Złoty medal w K4 na 500 metrów zdobyła osada w składzie z Julią Olszewską z AZS AWF Gorzów. Polki o niewiele ponad jedną dziesiątą sekundy wyprzedziły na mecie drugie Węgierki i o ponad sekundę trzecie Niemki. Olszewska przyznaje, że w tej konkurencji oczekiwano walki o najwyższe miejsce, ale dodaje, że rywali nigdy nie wolno lekceważyć:

Olszewska zajęła dziś też 4. miejsce w K1 na 200 metrów. Do trzeciej na mecie Włoszki Irene Bellan zabrakło jej zaledwie 5 setnych sekundy:

Z kolei ze srebrnym medalem w K4 na 500 wraca z Młodzieżowych Mistrzostw Europy Przemysław Korsak z G`Power Gorzów. Polacy byli po połowie dystansu dopiero na 5. miejscu, ale przez drugie 250 metrów przesunęli się na 2. lokatę i niewiele im zabrakło do zwycięskich Rosjan. 8. miejsce w C1 na 200 metrów zajął dziś natomiast Oleksij Koliadych z Admiry Gorzów. Dodajmy, że w kategorii juniorskiej Polska medalu w Poznaniu nie zdobyła a jedyny lubuski przedstawiciel w tej grupie wiekowej Gracjan Michalak z KKS Nowa Sól był 8. w C2 na 500.