Pierwsza lewa dla Lublina

W pierwszym półfinałowym meczu fazy play off Energa Basket Ligi Kobiet zespół PolskiejStrefyInwestycji Enei Gorzów Wlkp. przegrał we własnej hali z Polski Cukier AZS UMCS Lublin 86:92.

Gorzowska drużyna przystąpiła do spotkania bez jednej z podstawowych koszykarek Tilbe Senyurek. Jej brak był aż nadto widoczny, ale to nie brak Turczynki był decydujący. O przegranej miejscowych zadecydowała przede wszystkim słaba obrona w pierwszej połowie (aż 50 straconych punktów) i fatalny fragment w drugiej kwarcie między 16 i 17 minutą pojedynku. Chwilę wcześniej trzecie przewinienie popełniła Lindsay Allen i trener Dariusz Maciejewski wezwał ja na ławkę rezerwowych. W krótkim czasie gorzowskie koszykarki popełniły 4 proste błędy, które bezwzględnie wykorzystała Sparkle Taylor zdobywając w tym czasie 9 punktów dzięki czemu zespół z Lublina objął prowadzenie 44:37.

Po przerwie gospodynie mozolnie odrabiały straty i do ostatniej kwarty zespoły przystępowały przy remisie 69:69. Niestety, w ostatniej kwarcie więcej sił zachowały grające szerszym składem koszykarki z Lublina.

Krzysztof Szewczyk – trener Polski Cukier AZS UMCS:

Aleksandra Zięborska (Polski Cukier AZS UMCS):

Dariusz Maciejewski – trener PSI Enea:

Chantel Horvat (PSI Enea):

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 86:92 (30:25, 9:25, 30:19, 17:23)
Gorzów: Horvat 27 (10zb), Smith 22 (12zb, 8as), Allen 21 (6as), Keller 12 (7zb), Wadoux 4, Bazan 0
Lublin: Stanaćev 24 (12as), Taylor 20 (6zb), Mack 20 (9zb), Zięmborska 12, Zec 11, Ziętara 5, Trzeciak 0, Kuczyńska 0, Yurkevichus 0