Gorzowscy kadrowicze ruszyli z sezonem. Król Wiktor rządzi niezagrożenie!

Czołowi gorzowscy kajakarze rozpoczęli sezon od tradycyjnych Ogólnopolskich Regat Konsultacyjnych w Wałczu. To zawody, które w znacznej mierze decydują o udziale w najważniejszych imprezach międzynarodowych. Swoją dominację w męskich kanadyjkach potwierdził Wiktor Głazunow z AZS AWF Gorzów, który z wyraźną przewagą wygrał wyścigi zarówno w C1 na 1000 jak i na 500 metrów:

W C1 na 500 niespodziewanie poza finałem A znalazł się Oleksij Koliadych z gorzowskiej Admiry. Mistrz Świata w nieolimpijskiej konkurencji C1 na 200 miało ogromnego pecha w półfinale i w efekcie wszedł tylko do finału B, gdzie był pierwszy:

Poniżej swoich oczekiwań zaprezentowała się w Wałczu Anna Puławska z AZS AWF Gorzów. Wczoraj w rywalizacji na 2000 i 1000 metrów pięciokrotna złota medalistka MŚ i ME zajmowała odległe miejsca. Dziś  było już zdecydowanie lepiej: wygrała finał B na 500 metrów (z czasem, który w finale A dałby 6. lokatę) a na 200 zajęła 4. miejsce. Puławska wciąż odczuwa skutki infekcji, które zaburzyły jej przygotowania do sezonu.