Paluch tuż za podium

Zwycięstwem Bartłomieja Kowalskiego (Betard Sparta Wrocław) zakończył się turniej finałowy o Srebrny Kask, który rozegrano w Częstochowie.

Na drugiej pozycji zawody ukończył Damian Ratajczak (Fogo Unia Leszno), który w wyścigu dodatkowym pokonał Kacpra Pludrę (ZOOleszcz GKM Grudziądz).

Blisko podium był żużlowiec ebut.pl Stali Gorzów Wlkp. Oskar Paluch. Po 4 startach miał 9 punktów i duże szanse na podium, jednak w swoim ostatnim starcie został wykluczony za drugie ostrzeżenie za utrudnianie startu i w efekcie został sklasyfikowany na 4. pozycji. Na 8. pozycji zawody ukończył jego klubowy kolega Mateusz Bartkowiak, a na 14. Michał Curzytek (Enea Falubaz Zielona Góra).

Wyniki turnieju:

1. Bartłomiej Kowalski (Betard Sparta Wrocław) – 13 (3,2,3,3,2)
2. Damian Ratajczak (Fogo Unia Leszno) – 11 +3 (2,3,3,1,2) – 1. miejsce w biegu dodatkowym
3. Kacper Pludra (ZOOleszcz GKM Grudziądz) – 11 +2 (0,3,2,3,3) – 2. miejsce w biegu dodatkowym
4. Oskar Paluch (ebut.pl Stal Gorzów Wielkopolski) – 9 (3,1,3,2,w)
5. Krzysztof Sadurski (Cellfast Wilki Krosno) – 8 (1,0,1,3,3)