Rosjanin wygrał Memoriał Jancarza. Dudek ostatni w finale

Wadim Tarasenko z Polonii Bydgoszcz zwyciężył w XVII Memoriale Edwarda Jancarza rozegranym na torze w Gorzowie. W finale turnieju Rosjanin pokonał drugiego Dominika Kuberę z Motoru Lublin i trzeciego Rohana Tungate’a z Unii Tarnów. Czwarte miejsce zajął Patryk Dudek z Marwis.pl Falubazu Zielona Góra.

Na liście startowej turnieju nastąpiło kilka zmian. Uczestników cyklu Grand Prix, ze względu na przełożenie II rundy w Pradze zastąpili Adrian Miedziński, Adrian Gała, Grzegorz Walasek i Tomasz Gapiński. Dwaj ostatni w przeszłości mieli okazję startować w Stali Gorzów.

Pierwszy, inauguracyjny wyścig dla Patryka Dudka. Zielonogórski żużlowiec był szybszy od Miedzińskiego, Wadima Tarasenki i Andreasa Lyagera.

W drugiej gonitwie zwyciężył Kacper Woryna, przed Walaskiem, Dominikiem Kuberą i Jakubem Miśkowiakiem.

Trzeci bieg wygrał Grzegorz Zengota. Za zawodnikiem Polonii Bydgoszcz przyjechał Szymon Woźniak. Gapiński i Bartosz Smektała zanotowali defekt sprzętu.

W czwartym wyścigu najlepszy był Rohan Tungae. Za Australijczykiem dojechała dwójka gorzowian – Rafał Karczmarz i Wiktor Jasiński. Stawkę zamknął Gała.

Tungate zwyciężył także w kolejnym, piątym biegu, który otworzył drugą serię startów. Za żużlowcem Unii Tarnów przyjechał Dudek, trzeci był Walasek, a Smektale znów sprzęt odmówił posłuszeństwa.

Szósta gonitwa dla Miśkowiaka. Junior Włókniarza Częstochowa przywiózł za swoimi plecami Jasińskiego, Tarasenkę oraz Gapińskiego.

W siódmym wyścigu zwyciężył Kubera. Za nim Zengota, Lyager oraz gorzowianin Karczmarz.

W ósmym bieg swoje drugie zwycięstwo w turnieju zanotował Woryna. Żużlowiec częstochowskich „Lwów” był szybszy od gorzowianina Woźniaka oraz trzeciego Gały i czwartego Miedzińskiego.

Dziewiąta gonitwa dla Dudka. Za zielonogórzaninem przyjechał Miśkowiak, trzeci był Zengota, a ostatni Gała.

W jedenastym wyścigu najlepszy był Tarasenko. Drugi gorzowianin Woźniak, trzeci Walasek, a czwarty rezerwowy Kamil Pytlewski, który pojechał za Karczmarza. 22-latek w pierwszej odsłonie wjechał w taśmę.

Dwunasty bieg, który zakończył trzecią serię startów to świetny start Kubery i zwycięstwo żużlowca Motoru Lublin. Drugi był Tungate, a za nim Gapiński i Miedziński.

W trzynastej gonitwie kolejną „trójkę” zgarnął Dudek. Za zielonogórzaninem przyjechał Kubera oraz dwaj gorzowianie – Woźniak i Jasiński.

Czternasty bieg dla Tarasenki. Plecy Rosjanina musieli oglądać kolejno: Tungate, Woryna i Zengota.

Piętnasty wyścig zakończył się zwycięstwem doświadczonego Walaska. Za 45-latkiem przyjechał Gapiński i Gała, a ostatni był Lyager.

Gonitwa kończąca czwartą serię startów, czyli bieg nr 16 to wygrana Miedzińskiego. Torunianin zostawił w pokonanym polu Smektałę, Karczmarza oraz Miśkowiaka.

W siedemnastym biegu najlepszy znów był Dudek. Tym razem drugi był Woryna, a kolejne miejsca zajęli Gapiński i Karczmarz.

Osiemnasta gonitwa to trzecia z rzędu wygrana Tarasenki. Za nim dojechał Kubera, Gała i Smektała.

Dziewiętnasty wyścig padł łupem Miśkowiaka. Za młodym zawodnikiem Włókniarza Częstochowa na mecie zameldował się Lyager, Woźniak, a ostatni niespodziewanie był Tungate.

Gonitwa dwudziesta, kończąca rundę zasadniczą turnieju zakończyła się wygraną Walaska. Za nim Zengota, Jasiński, a Miedziński został wykluczony z powtórki po upadku.

Do półfinałów awansowali najlepszy po rundzie zasadniczej Dudek (14 pkt.), Woryna (12), Tarasenko (11), Kubera (11), Tungate (10), Walasek, (10), Miśkowiak (8) oraz Zengota (8). Zawody zakończyła już druga ósemka: Woźniak (8), Miedziński (5), Lyager (5), Jasiński (4), Gapiński (4), Karczmarz (3), Smektała (3), Gała (3).

Pierwszy półfinał wygrał Dudek, drugi był Kubera i to oni awansowali do finału. Trzeci przyjechał Zengota, a Walasek został wcześniej wykluczony za dotknięcie taśmy.

W drugim półfinale najlepszy okazał się Tarasenko, przed Tungatem i to Rosjanin oraz Australijczyk uzupełnili stawkę finału. Odpadli częstochowianie, trzeci Woryna i czwarty Miśkowiak.

W finale i całej imprezie triumfował z dużą przewagą Tarasenko. Za jego plecami Kubera, Tungate oraz Dudek.