Medale gorzowskich lekkoatletów

Dwa medale zdobyli lekkoatleci ALKS AJP Gorzów w pierwszym dniu mistrzostw Polski do lat 23, rozgrywanych w Suwałkach.

W biegu na 400 metrów triumfował Daniel Sołtysiak, który uzyskał czas 47,12 s. Na 5. miejscu w tej konkurencji uplasował się jego brat bliźniak Bartosz, dla którego wynik 47,79 to wyrównany rekord życiowy. Z kolei w biegu na 100 metrów srebro wywalczył Łukasz Żok a czas 10,43 to nowy rekord życiowy. Do zwycięzcy Rafała Pająka z MKS Czechowice-Dziedzice zabrakło 9 setnych sekundy.

Z lubuskich zawodników w ścisłej czołówce uplasował się Sebastian Chudzik z Uczniaka Szprotawa, który zajął 4. miejsce w rzucie oszczepem. Do medalu zabrakło mu jednak ponad 3 metry. Jego klubowy kolega Łukasz Wisełka był w tej konkurencji szósty.