Zmarzlik wyszarpał zwycięstwo w Gorzowie

Zwycięstwem Bartosza Zmarzlika zakończyło się żużlowe Grand Prix Polski w Gorzowie. Były zawodnik miejscowej Stali na ostatnich metrach w efektowny sposób minął Duńczyka Leona Madsena, a wcześniej zdołał wyprzedzić Fredrika Lindgrena.

Ze startu bowiem Zmarzlik wyszedł słabo, podobnie jak w poprzednich odsłonach tego finału. W pierwszej odsłonie, na pierwszym łuku upadł Lindgren, ale powtórka odbyła się w pełnej obsadzie. W drugiej odsłonie na torze leżał Doyle na drugim okrążeniu, za co został wykluczony z powtórki.

Do półfinałów zdołali awansować tylko dwaj „biało-czerwoni”. To Zmarzlik z dorobkiem 13 punktów oraz Maciej Janowski z 10-cioma. „Magik” odpadł jednak w pierwszym półfinale, który wygrał Zmarzlik.

Do półfinałów nie weszli także zawodnicy miejscowej Stali. Stali uczestnicy GP, czyli Anders Thomsen uzbierał 6 punktów, a Słowak Martin Vaculik tylko 4. Jeszcze gorzej poszło jadącemu z „dziką kartą” Szymonowi Woźniakowi, który wywalczył w tych zawodach zaledwie 1 „oczko”. Dodajmy, że 6 punktów zdobył inny z Polaków, Patryk Dudek.

Wyniki (źródło: speedwaynews.pl)

1. Bartosz Zmarzlik (1,3,3,3,3,3,3) 19 – 1. miejsce w finale
2. Leon Madsen (3,1,3,1,3,2,2) 15 – 2. miejsce w finale
3. Fredrik Lindgren (2,3,2,3,0,3,1) 14 – 3. miejsce w finale