Szalony dzień Nikoli Horowskiej bez medalowego zwieńczenia

screen TVP

screen TVP

Ostatni dzień rozgrywanych w fińskim Espoo lekkoatletycznych Mistrzostw Europy do lat 23 przyniósł wyjątkową dawkę emocji dla Nikoli Horowskiej. Lekkoatletka ALKS AJP Gorzów najpierw awansowała do finału biegu na 200 metrów, w którym zajęła 6. miejsce z czasem 23,53 s.

Później Horowska miała wystartować w finale skoku w dal, ale niespodziewanie pojawiła się w finałowym składzie sztafety 4×400 – choć taką możliwość sygnalizował już wczoraj na naszej antenie trener Tomasz Saska. W skoku w dal gorzowianka oddała tylko jedną próbę tzw. „na zaliczenie” i z odległością 4 metrów została sklasyfikowana na 12. miejscu.

W sztafecie 4×400 Horowska biegła na trzeciej zmianie i utrzymała prowadzenie Polek, choć wyraźnie zmęczona straciła w końcówce większość z przewagi po drugiej zmianie. Ostatecznie jednak Polki zajęły 4. miejsce, tracąc medal na zaledwie kilka metrów przed metą. Dodajmy, że we wczorajszych eliminacjach 4×400 biegła Aleksandra Wołczak z AZS AWF Gorzów.

Ponadto dziś do finału biegu na 200 metrów awansował Łukasz Żok z ALKS AJP, który w decydującym wyścigu uplasował się na 6. miejscu z czasem 21,05. Przypomnijmy, że wczoraj Żok wywalczył wraz ze sztafetą 4×100 metrów brązowy medal.