Nie ma powtórki z piątku, Łaguta najlepszy w GP, kontuzja Vaculika!

fot: PAP/Wojtek Jargiło

Artiom Łaguta wygrał rozgrywane w Lublinie żużlowe Grand Prix Polski. W wyścigu finałowym wyprzedził wczorajszego zwycięzcę Zmarzlika, a także Kuberę i Lindgrena. Zawody po 12 biegu z powodu wypadku opuścił za to Martin Vaculik.

Do finału weszła czwórka zawodników – Bartosz Zmarzlik, Artiom Łaguta, Dominik Kubera i Fredrik Lindgren, a więc powtórzyła się sytuacja z piątku, kiedy mieliśmy w finale dwóch Polaków. Nie powtórzył się jednak zwycięzca, bo całe Grand Prix Polski w Lublinie wygrał Łaguta, przed Zmarzlikiem, Kuberą i Lindgrenem.

Jeśli chodzi o Martina Vaculika to ten w dwunastym biegu zderzył się  na wejściu w pierwszy łuk z Lindgrenem i Doylem. Słowak został zabrany do szpitala z podejrzeniem poważnego urazu obojczyka. Bieg dwunasty powtarzano łącznie 4 razy.

AKTUALIZACJA: Jak informuje Stal Gorzów na swoim oficjalnym profilu, Martin Vaculik doznał złamania obojczyka bez przemieszczenia. Słowak ma przejść rehabilitację w swojej ojczyźnie. Oczywiście jego występ w meczu kończącym rundę zasadniczą PGE Ekstraligi w Toruniu przeciwko Apatorowi jest wykluczony.