Paluch przed Curzytkiem w zielonogórskiej eliminacji MIMP

Dwóch lubuskich żużlowców awansowało do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski juniorów z eliminacji, która odbyła się w Zielonej Górze. Turniej wygrał Oskar Paluch ze Stali Gorzów – 14 pkt przed Michałem Curzytkiem z Falubazu Zielona Góra 13. Trzecie miejsce zajął Sebastian Szostak z Ostrovii, czwarte Mateusz Dul z Orła Łódź – obaj zdobyli po 11 punktów. O miejsce rezerwowego odbył się wyścig dodatkowy, który wygrał Kacper Pludra z GKM Grudziądz przed Oskarem Huryszem ze Stali Gorzów, trzeci był Antoni Mencel z Unii Leszno, a czwarty Maksym Borowiak z Falubazu. Dominatorem w zawodach był Oskar Paluch, choć i on nie ustrzegł się błędu w swoim pierwszym wyścigu:

Z dwójki żużlowców Falubazu lepiej zaprezentował się Michał Curzytek, choć początek turnieju należał do Maksyma Borowiaka, który po dwóch seriach miał komplet punktów: