4×100: trzeci medal Nikoli Horowskiej! Łukasz Żok szósty

Nikola Horowska zdobyła trzeci medal dla Polski na Uniwersjadzie w Chińskim Chengdu. Zawodniczka ALKS AJP Gorzów zajęła wraz ze sztafetą 4×100 metrów 2. miejsce, za gospodyniami czyli Chinkami. Na 3. miejscu uplasowała się reprezentacja Południowej Afryki. Horowska zaczynała ostatnią zmianę na 3. miejscu, ale zdołała wyprzedzić rywalkę z RPA i zapewnić reprezentacji srebro. Przypomnijmy, że zawodniczka ALKS AJP wywalczyła w tej imprezie złote medale w skoku w dal i biegu na 200 metrów:

Dziś w męskiej sztafecie 4×100 biegł z kolei Łukasz Żok. Sprinter gorzowskiego klubu był na drugiej zmianie a Polacy ostatecznie uplasowali się na 6. miejscu. Żok w Chengdu startował wcześniej w biegu na 200 metrów, gdzie odpadł w półfinale.