Doyle wygrał Grand Prix Challenge, Woźniak awansował do SGP 2024!

Australijczyk Jason Doyle wygrał turniej Speedway Grand Prix Challenge w szwedzkim Gislaved.

Wyprzedził Martina Vaculika i Szymona Woźniaka i ta trójka zapewniła sobie miejsce w cyklu Speedway Grand Prix 2024 czyli w Indywidualnych Mistrzostwach Świata.

Doyle i Vaculik od początku jeździli najrówniej choć początkowo lepiej prezentował się Australijczyk, który prowadził po 4 seriach. Panowie spotkali się jednak bezpośrednio w 5 serii i ten bieg wygrał Słowak ze Stali Gorzów.

Na koniec rundy głównej turnieju obaj mieli po 13 punktów i pojechali bieg dodatkowy o zwycięstwo. Wygrał Doyle.

Woźniak świetnie zaczął, wygrał dwa swoje pierwsze biegi, potem dwa wyścigi pojechał słabiej(zdobył w nich w sumie 3 punkty), ale w ostatnim biegu zasadniczej fazy turnieju wygrał bezapelacyjnie i pojedzie w SGP2024!

W zawodach startowało jeszcze dwóch zawodników Falubazu Zielona Góra. słaby początek miał Przemysław Pawlicki i zajął 6 pozycję, 8 był Luke Becker.