Koliadych z brązem mistrzostw świata. Surwiło tuż za podium

Aleks Koliadych wywalczył brązowy medal mistrzostw świata.

Aby stanąć na najniższym stopniu podium kanadyjkarz gorzowskiej Admiry musiał dzisiaj dwa razy walczyć na dystansie 200 m. Oba wyścigi, ze względu na złe warunku atmosferyczne, rozgrywane były później niż zaplanowano. W półfinale nasz zawodnik przypłynął na drugiej pozycji. Z kolei w wyścigu finałowym finiszował na trzecim miejscu. Wygrał Artur Guliew (Uzbekistan), a drugi był  Juan Antonio Moreno (Hiszpania).

Blisko podium był w wyścigu kajakarzy niepełnosprawnych zawodnik Startu Zielona Góra Mateusz Surwiło. Po zakończeniu wyścigu na 200 m. pojawił się komunikat, w którym pochodzący z Wolsztyna kajakarz był sklasyfikowany na 3 pozycji. Jednak później okazało się, że nasz reprezentant przegrał walkę o brąz z Algierczykiem Brahimem Guendomuzem o 0,006 sek.