DMPJ: Stal bez medalu

Żużlowcy Stali Gorzów zajęli trzecie miejsce w ostatniej rundzie finałowej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Już przed zawodami w Grudziądzu gorzowianie mieli nikłe szanse na wywalczenie medalu i ostatecznie skończyli całą rywalizację poza podium, na czwartym miejscu.

Jeżeli chodzi o wtorkowy występ Stali w Grudziądzu to gorzowianie zdobyli w sumie 24 punkty, na co złożyło się 13 Oskara Palucha, 7 Oskara Hurysza i 4 Mateusza Bartkowiaka. Wtorkowe zawody wygrał gospodarz – GKM Grudziądz (46 punktów), przed Wilkami Krosno (32), jednak złoto zawisło na szyji krośnian, a srebro padło łupem grudządzan. Falubaz Zielona Góra był dopiero czwarty (15 punktów), ale w obliczu pozycji gorzowian to wystarczyło im do wywalczenia brązu.