Lechia wygrywa derby w CLJ U-15 – Stilon nadal bez zwycięstwa

Lechia Zielona Góra pokonała Stilon Gorzów 1-0 w meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15.Wynik został ustalony przed przerwą.

Lechia, która walczy o utrzymanie w lidze, wypadła zdecydowanie lepiej. Jej piłkarze od razu rzucili się do ataku, przeważali, momentami bardzo wyraźnie, od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego.

Mimo  wielu groźnych sytuacji strzeleckich trafili jednak tylko raz.

Gola dla Lechii strzelił Igor Przyczyna, przy czym pomógł mu mocno bramkarz Stilonu.

Przyczyna przyjął w 30 minucie piłkę przed polem karnym i uderzył na bramkę. Wydawało się, że goalkiper Stilonu złapie piłkę – ta jednak prześlizgnęła mu się przez rękawice i między nogami wpadła do bramki.

Młodzi Lechiści jeszcze kilka razy mieli przed sobą już tylko bramkarza rywali, ale niemiłosiernie pudłowali i mecz skończył się wynikiem 1-0.