Ludzie to nie towar! Tę wiedzę promują uczestnicy konkursu „Nie bądź ofiarą Handlu Ludźmi”

18 października obchodzony jest Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Z tej okazji w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim zorganizowano uroczystości, połączone z wręczeniem nagród w konkursie pn. „Nie bądź ofiarą Handlu Ludźmi”. 

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się XII posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi, które zostało połączone z uroczystymi obchodami Europejskiego Dnia przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu.  Wręczono również nagrody w konkursie plastycznym zorganizowanym dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych z naszego województwa.

Wydarzenie ma na celu uświadomienie społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak możemy się ustrzec przed tym przestępstwem.

Porucznik Paweł Biskupik, p.o. rzecznika prasowego komendanta nadodrzańskiego oddziału Straży Granicznej przestrzega, że współczesne niewolnictwo zdarza się wszędzie:

– O zjawisku handlu ludźmi należy wciąż informować i edukować

– mówi Władysław Dajczak, wojewoda lubuski:

Konkurs „Nie bądź ofiarą Handlu Ludźmi”

Posiedzenie było okazją do wręczenia nagród w konkursie pod nazwą „Nie bądź ofiarą Handlu Ludźmi”. Konkurs pod patronatem Wojewody Lubuskiego skierowany był do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z terenu województwa lubuskiego i miał na celu rozpropagowanie tematu handlu ludźmi oraz inicjowanie dyskusji na ten ważny temat.

Do konkursu zgłoszono imponującą liczbę 82 prac nadesłanych z różnych szkół z terenu województwa lubuskiego.

Pierwszą nagrodę zdobyła Julia Korytowska z I liceum ogólnokształcącego w Żarach. Uczniowie tej szkoły zdobyli łącznie trzy nagrody i wyróżnienia w konkursie wojewody. Mówi Małgorzata Węgłowska-Kanarek, szkolny psycholog:

Jedną z wyróżnionych osób jest Wiktoria Domaradzka z akademickiego liceum mistrzostwa sportowego w Gorzowie:

Laureaci konkursu „Nie bądź ofiarą Handlu Ludźmi”

Laureatami konkursu zostali:

Wyróżnienia:

Exit mobile version