Koszykarki PSI Enei AJP z czwartym zwycięstwem

Kolejne, czwarte, zwycięstwo w rozgrywkach Orlen Basket Ligi Kobiet odniosły koszykarki PolskiejStrefyInwestycji Enei AJP Gorzów Wlkp., które w Toruniu pokonały miejscową Energę Krajową Grupę Spożywczą 82:49.

Gorzowski zespół doskonale rozpoczął spotkanie i przez pierwsze trzy minuty stracił tylko 1 punkt, zdobywając ich w tym czasie 6. Później przyjezdne powoli powiększały przewagę wykorzystując dobrą grę pod oboma koszami i po pierwszej kwarcie było 26:14. Druga część meczu nie była już tak udana, bo podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego mniej trafiały do kosza rywalek, które dzięki temu zniwelowały straty po drugiej kwarcie do 10 punktów.

Trzecia kwarta, jak się okazało, była decydująca. Gorzowski zespół nie pozwolił gospodyniom na rozwinięcie skrzydeł i systematycznie powiększał przewagę. Jakby tego było mało pod koniec tej części gry piąte przewinienie popełniła La Mama Kapinga Maweja co mocno osłabiło stref ę podkoszową w miejscowej drużynie.

Przez prawie 23 minuty na parkiecie przebywała Aleksandra Pszczolarska, która w przerwie między sezonami przyszła do gorzowskiej drużyny właśnie z Torunia.

Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń – PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. 49:82 (14:26, 19:17, 11:26, 5:13)