Okres przygotowawczy w pełni a gorzowscy lekkoatleci w gazie

Łukasz Żok (fot. Tomasz Saska)

Z bardzo dobrej strony pokazali się gorzowscy lekkoatleci podczas ogólnopolskiego halowego mityngu w Spale.

Z AZS AWF Gorzów najlepiej spisała się płotkarka Marika Majewska, dla której był to oficjalny debiut w gorzowskim klubie. Brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw Europy juniorów wygrała rywalizację na 60 metrów przez płotki, bijąc zarówno w eliminacjach jak i w finale swój rekord życiowy.

Z sukcesami startowali też reprezentanci ALKS AJP Gorzów. W biegu na 200 metrów zwyciężyła nowa zawodniczka tego klubu Nikola Horowska, bijąc także swój rekord życiowy. Z kolei na 60 metrów zwyciężył Łukasz Żok, również z najlepszym rezultatem w karierze. Występ swojej ekipy podsumowuje trener ALKS AJP Gorzów, Tomasz Saska: