Gorzowskie koszykarki nie dały żadnych szans Polonii

W zaległym meczu Orlen Basket Ligi Kobiet zespół PolskiejStrefyInwestycji Enei AJP Gorzów Wlkp. bez najmniejszych problemów pokonał SKK Polonię Warszawa 84:54 (25:8, 19:15, 23:18, 18:13).

Grające we własnej hali gorzowianki od pierwszych akcji pokazały rywalkom, że nie przypadkowo przed tym spotkaniem dzieliło te dwie drużyny 6 miejsc w tabeli. Dwa trafienia za 3 punkty Nory Wentzel, jedno Cloe Bibby oraz rzut za dwa punkty Aleksandry Pszczolarskiej i w 4 minucie było 11:0. Pierwsze punkty koszykarki ze stolicy zdobyły dopiero w 6 minucie za sprawą trafienia z dystansu Martyny Leszczyńskiej, ale niemal natychmiast zza linii 6,75 cm. celnie rzuciła Pszczolarska. Napór gospodyń zmalał dopiero w drugiej kwarcie gdy gorzowski zespół przekroczył barierę 20 punktów przewagi. Niewiele to zmieniło w przebiegu meczu, który ostatecznie zakończył się pewnym zwycięstwem miejscowych.