Zabójcza 4 kwarta i pewne zwycięstwo Kangoo Basket

Koszykarze EIG CEZiB Kangoo Baket Gorzów Wlkp. sprawili swoim kibicom miły prezent pokonując na własnym boisku zajmujący 4 miejsce w drugoligowej tabeli zespół Exact Systems Śląska Wrocław 90:67 (20:22, 21:17, 18:12, 31:16).

Gospodarze przystąpili do spotkania bez Michała Grzeszaka, który doznał kontuzji podczas czwartkowego treningi. Jakby tego było mało już w 3 minucie Tomasz Urban miał na swoim koncie 4 przewinienia. Mimo to przez 3 kwarty na boisku toczył się wyrównany pojedynek. W 3 kwarcie miejscowi odskakiwali rywalom na 8-10 punktów, ale ci niwelowali straty. Na szczęście w takich momentach Konrad Jelski, jak na kapitana drużyny przystało, trafiał zza linii 6,75 m.

Mecz rozstrzygnął się w ostatniej minucie trzeciej i pierwszych trzech minutach ostatniej kwarty, gdy zespół Kangoo Basket zdobył 19 punktów nie tracąc żadnego.

Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Norbert Grzegorczyk, który zdobył dla miejscowych 30 punktów.

EIG CEZiB Kangoo Basket: Tomasz Cieślak 10, Grzegorz Kaczmarek 6, Michał Jercha 8, Konrad Jelski 19, Oskar Brodziuk 2, Kamil Paluszak 0, Szymon Latecki 0, Bartosz Dreczkowski 3, Tomasz Urban 4, Norbert Grzegorczyk 30, Marcin Jachimowski 8.