Oczyszczanie twarzy – krok po kroku

Oczyszczanie twarzy – krok po kroku

Oczyszczanie twarzy – krok po kroku

Marzysz o idealnej cerze, która doskonale prezentuje się również bez makijażu? Odpowiednia pielęgnacja to podstawa! Codzienna rutyna pielęgnacyjna powinna mieć kilka etapów: demakijaż, oczyszczanie, tonizacja i nawilżanie. Rano pomijamy jednak demakijaż, a 1-2 razy w tygodniu dodatkowo złuszczamy naskórek przy pomocy peelingu. Sprawdź, dlaczego oczyszczanie twarzy jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji skóry i jak powinno wyglądać krok po kroku!

Oczyszczanie twarzy jest ważniejsze niż może się wydawać

Wiele osób popełnia poważny błąd, nie przykładając dostatecznej uwagi do tego, w jaki sposób oczyszczają swoją twarz przed aplikacją kremu, często też pomijany jest pośredni etap, czyli tonizowanie skóry. Przypadkowy preparat do oczyszczania skóry może powodować podrażnienia i zaczerwienia skóry, poza tym takie produkty niekiedy przyczyniają się do zaburzenia wytwarzania sebum i sprzyjają powstawaniu zaskórników lub teleangiektazji. Nawet najlepszy krem nie zniweluje błędów popełnionych podczas wcześniejszych etapów pielęgnacji. Trzeba też pamiętać o tym, że drogeryjne pianki i żele do mycia twarzy obfitują w silnie działające, drażniące substancje. Warto zatem pomyśleć o naturalnych kosmetykach domowej roboty, które działają łagodnie i są przyjazne dla skóry.

Oczyszczanie skóry przed spaniem, czyli absolutna podstawa

W ciągu dnia na skórze gromadzi się warstwa zanieczyszczeń składająca się z mieszaniny sebum, kurzu, potu, kurz, pyłu i innych zanieczyszczeń. Do tego często dochodzi także warstwa makijażu! Jeśli nie oczyścisz skóry na noc, to możesz spodziewać się różnych niepożądanych konsekwencji: poszarzałego kolorytu i miejscowych zaczerwienień, suchości, zmarszczek, zaskórników i wyprysków. Nie opłaca się zatem iść do spania bez zrobienia demakijażu i umycia twarzy łagodnym żelem lub pianką.

Jak oczyszczać skórę twarzy, by uzyskać jak najlepsze efekty?

Aby oczyszczanie twarzy przyniosło dobre rezultaty, najpierw usuń makijaż oczu i twarzy specjalnym olejkiem do demakijażu lub płynem micelarnym. Postaw na produkt, który jest najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb. Oleje nie tylko świetnie usuwają makijaż, ale też nawilżają skórę, odżywiają ją i regenerują. Co ciekawe, olejki i oliwki do demakijażu można stosować nawet do cery trądzikowej.

Demakijaż jest pierwszą fazą dwuetapowego oczyszczania twarzy. Jeśli na twarzy nie ma makijażu, pomijamy ten etap. Aby skóra została dokładnie oczyszczona, należy użyć kosmetyków do mycia twarzy, które zawierają łagodne środki powierzchniowo czynne – to kosmetyki o naturalnym składzie. Takie preparaty skutecznie myją skórę, ale jej nie wysuszają i nie naruszają jej płaszcza ochronnego. Do mycia twarzy możesz wykorzystać żel, piankę lub kostkę myjącą.

W kolejnym kroku możesz zastosować peeling złuszczający naskórek, jednak taki zabieg wykonuje się nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Po umyciu twarzy lub wykonaniu peelingu przychodzi czas na tonizowanie skóry przy użyciu toniku lub hydrolatu. Takie kosmetyki przywracają skórze optymalne pH, które po myciu jest zbyt wysokie (zasadowe), mogą też zwężać pory lub np. łagodzić zaczerwienienia.

Więcej na temat oczyszczania twarzy i naturalnych produktów, które są do tego celu najlepsze, znajdziesz na stronie: https://ecospa.pl/krok-po-kroku-codzienne-oczyszczanie-twarzy.

Exit mobile version