Sowiński najlepszy w pojedynku Lubuszan

Szymon Sowiński ze Startu Zielona Góra zwyciężył w konkurencji P1 – pistoletu pneumatycznego podczas XI Lubuskiego Pucharu Osób Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym.

Wynik Sowińskiego to 230,5. Ten występ zakończył trzydniowe zmagania na obiekcie WOSiR-u w zielonogórskim Drzonkowie.

Finał był bardzo emocjonujący, co przyznał sam triumfator:

Drugie miejsce, tuż za Sowińskim zajął Kacper Pierzyński ze Startu Gorzów (229,1), który prowadził jeszcze w samej końcówce:

Dodajmy, że trzecie miejsce wywalczył Filip Rodzik ze Skorpiona Polkowice (210,5).

W niedzielę rozegrano jeszcze dwie inne konkurencje. W finale P2 – pistoletu pneumatycznego triumfowała Agnieszka Pytel ze Startu Białystok (203,5), przed zawodniczkami Startu Zielona Góra: Katarzyną Lewandowską (175,7) i Joanną Jakuć (144,6).

Z kolei w finale R3 – karabinu pneumatycznego leżąc wygrał Marek Dobrowolski z Legii Warszawa (250,7). Najlepszy z Lubuszan Jan Ciborski z zielonogórskiego Startu zajął piąte miejsce z wynikiem 183,4.