Zwycięstwo okupione kontuzją Bibby

Zespół PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. wygrał Warszawie z miejscową Polonią 74:49 w meczu 18. kolejki spotkań Orlen Basket Ligi Kobiet.

Przed meczem dwie miejscowe koszykarki Anna Pawłowska i Julia Berezowska otrzymały kwiaty i pamiątkowe tablice za przekroczenie bariery 500 punktów zdobytych w meczach ekstraklasy. Z kolei ta druga, trafiając w 7 minucie zza linii 6,75 m. zdobyła swoją setną „trójkę” w meczach na najwyższym szczeblu rozgrywek. Na tym jednak zakończyły się przyjemne chwile dla miejscowej drużyny i ich kibiców, bo choć po pierwszej kwarcie było 22:22, to w drugiej gorzowski zespół skutecznie utrudnił gospodyniom dostęp do własnego kosza i pozwolił im zdobyć w drugiej kwarcie tylko 9 punktów samemu zdobywając ich 20.

W trzeciej kwarcie Polonia znalazła sposób na ograniczenie poczynać w ataku gorzowskich koszykarek, ale i tak nie była w stanie odrobić strat z drugiej kwarty. Niestety, w 23 minucie, urazu lewego stawu kolanowego doznała Chloe Bibby, i od tej pory gorzowski zespół musiał sobie radzić bez Australijki. Mimo to przyjezdne w czwartej kwarcie kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i zasłużenie wygrały 74:49.