HMP w Toruniu: brąz Mariki Majewskiej!

Marika Majewska zdobyła brązowy medal w biegu na 60 metrów przez płotki podczas Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski w Toruniu.

Zawodniczka AZS AWF Gorzów uzyskała czas 8,13 s, do drugiej Weroniki Nagięć straciła osiem setnych sekundy. Z wyraźną przewagą wygrała zdecydowana faworytka, Pia Skrzyszowska. W eliminacjach odpadła klubowa koleżanka Majewskiej Kaja Wesołowska, której do finału zabrakło zaledwie jednej setnej sekundy.

Z AZS AWF startowała dziś jeszcze dwójka czterystumetrowców. Zarówno Kornelia Lesiewicz jak i Eryk Kubiś odpadli w eliminacjach. Lesiewicz jednak uzyskała najlepszy czas wśród zawodniczek w kategorii do lat 23, a w Halowych Mistrzostwach Polski dekorowani są również zawodnicy w kategorii młodzieżowej (Majewska wywalczyła sobie tu srebro).

Z ALKS AJP startowała dziś Nikola Horowska, która w finale biegu na 60 metrów zajęła 6. miejsce. Do podium zabrakło 15 setnych sekund. Jutro przed Horowską jednak najważniejsza konkurencja w tych mistrzostwach, czyli skok w dal, gdzie jest główną faworytką. Start tej konkurencji o 18:22. Łukasz Żok z ALKS AJP walczy jutro w biegu na 200 metrów. Eliminacje zaplanowano na 12:25, finał na 19:30. Na tym dystansie wśród kobiet wystąpi Kornelia Lesiewicz – tu godziny eliminacji i finału to odpowiednio 11:55 i 19:20.

Na koniec dnia w sztafecie 4×200 metrów na starcie stanie kobieca drużyna AZS AWF Gorzów – tu zobaczymy cztery z pięciu reprezentantek tego klubu. Pewny wydaje się występ Majewskiej i Wesołowskiej oraz mistrzyni Polski do lat 18 w biegu na 200 metrów Aleksandry Jeż. Skład sztafety, która ma realne szanse na medal uzupełni Martyna Trocholepsza lub Paulina Kosikowska. Halowe Mistrzostwa Polski są transmitowane w TVP Sport.