Gorzowskie koszykarki w półfinale OBLK

Drużyna PolskiejStrefyInwestycji Enei AJP Gorzów Wlkp. pokonała w Poznaniu miejscowy zespół Enei AZS Politechniki 97:71 (27:11, 22:18, 29:24, 19:18). Tym samym gorzowianki awansowały do półfinału fazy play off Orlen Basket Ligi Kobiet.

Po wtorkowym, wygranym w Arenie Gorzów meczu, trener Dariusz Maciejewski zapowiadał, że postara się aby jego zawodniczki w rewanżu zagrały lepiej w obronie. I tak właśnie było w dzisiejszym pojedynku, co było widać od samego jego początku. Gorzowianki już w pierwszej akcji, po trafieniu Aleksandry Pszczolarskiej objęły prowadzenie, a za chwilę, również zza linii 6,75 m. trafiła Stephanie Jones i było 6:0. Jeden punkt z dwóch rzutów wolnych zdobyła Alicja Rogozińska, ale niemal natychmiast, po efektownym wejściu pod kosz dwa punkty zdobyła Elena Tsineke, a pierwsza kwarta zakończyła się prowadzenie przyjezdnych 27:11.

W drugiej kwarcie gorzowianki były nieco mniej skuteczne, ale i tak wygrały tę część spotkania 22:18 i na długą przerwę schodziły prowadząc różnicą 20 punktów.

W drugiej połowie gorzowskie koszykarki sprawiały wrażenie jakby nieco się oszczędzały nie chcąc odnieść, przy pewnym prowadzeniu, jakiejś kontuzji. Mimo to przebieg spotkania był cały czas pod ich kontrolą i w zasadzie już po 3 kwarcie było niemal pewne, że we wtorek w Gorzowie zagrają pierwszy mecz o finał rozgrywek Orlen Basket Ligi Kobiet.

Przyjechaliśmy do Poznania po zwycięstwo, mówił po meczu trener gorzowskiej drużyny Dariusz Maciejewski

Najwięcej punktów dla gorzowskiej drużyny 22, zdobyła Elena Tsineke

Gorzowski zespół pokazał, że w tym roku będzie walczył o mistrzostwo, stwierdził trener gospodyń Wojciech Szawarski

Po cichu liczyłyśmy, że nie będzie to ostatni nasz mecz w tym sezonie, powiedziała reprezentantka miejscowego zespołu Agnieszka Skobel

Elena Tsineke zdobyła dla gorzowskiej drużyny najwięcej punktów, a kapitan zespołu Anna Jakubiuk przy 70 % skuteczności zdobyła ich 17

Życzenie Anny Jakubiuk nie spełniło się, bo w Lublinie broniący mistrzowskiego tytułu miejscowy zespół AZS UMCS przegrał z VBW Arką Gdynia71:75 i to właśnie gdynianki będą rywalkami gorzowskich koszykarek w walce o finał. Pierwszy mecz we wtorek w Gorzowie Wlkp.