Pierwszy krok gorzowskich koszykarek do finału OBLK zrobiony!

Koszykarki PolskiejStrefyInwestycji Enei AJP Gorzów Wlkp. wygrały w Arenie Gorzów z VBW Arką Gdynia 74-72 pierwszy półfinałowy mecz play off Orlen Basket Ligi Kobiet i w serii do „do dwóch zwycięstw” prowadzą 1-0.

Spotkanie znacznie różniło się od ostatnich pojedynków gorzowianek z AZS Politechniką Poznań. W tamtych meczach podopieczne Dariusza Maciejewskiego bardzo często i celnie rzucały w kierunku kosza rywalek.

Dziś ich poczynania w ataku zostały mocno ograniczone przez sprawnie działającą obronę Arki. Przyjezdne skoncentrowały się pod swoim koszem zmuszając gospodynie do rzutów dystansowych, a po nich piłka niezbyt często trafiała do kosza Arki. W efekcie po 20 minutach gry przyjezdne prowadziły 40:31.

Po przerwie kibice oglądali na parkiecie jakby inne zespoły. To miejscowe nadawały ton grze, świetnie broniły i wygrały tę kwartę 22:9 i do ostatniej przystępowały prowadząc 53:49.

W 32 minucie po 5 punktach z rzędu gospodynie uciekły na 7 punktów, 58:51. Zespół z Gdyni jednak nie odpuszczał i PSI Enea prowadziła, ale miała tylko minimalną przewagę.

W 37 minucie Arka wraca na prowadzenie – po wolnych jest 67-66 dla gości. Ale zespół Dariusza Maciejewskiego szybko odrabia straty, wychodzi minutę później na prowadzenie i dowozi wygraną do końca.

W czwartek mecz nr 2 w Gdyni – jeśli gorzowianki wygrają będą w wielkim finale ligi.