EuroCupowa porażka

Od porażki rozpoczęły walkę w rozgrywkach EurCup Women koszykarki InvestInTheWest Enei Gorzów Wlkp.

W inauguracyjnym spotkaniu fazy grupowej nasza drużyna zmierzyła się w Lublinie z miejscowym zespołem Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS. Lepsze w tym spotkaniu były gospodynie, które wygrały 79:59.

Na rozgrzewce w naszej drużynie pojawiła się Stephanie Jones, która wczoraj dołączyła do ekipy. Jednak to nie ona, co ze względu na brak aklimatyzacji różnicę czasu między Polską i USA jest zrozumiałe , lecz Courtney Hurt poprowadziła gorzowską drużynę do zwycięstwa w pierwszej kwarcie zdobywając w tej części gry aż 17 punktów. Niestety, w drugiej kwarcie role się odwróciły. To koszykarki z Gorzowa nie mogły sforsować obrony gospodyń, ale z minuty na minutę odrabiały straty by na 3 minuty przed końcem drugiej kwarty, po trafieniu Martiny Fassiny, wyjść na prowadzenie 32:31.

Trzecia część pojedynku była już bardziej wyrównana, niemiej lepiej ją rozpoczęły miejscowe koszykarki, które bezlitośnie wykorzystywały błędy naszego zespołu i po 3 minutach gry prowadziły 49:40, a na ostatnią przerwę schodziły z zaliczką 4 punktów. Początek ostatniej odsłony, podobnie jak dwóch poprzednich także dla gospodyń. Tym jednak razem miejscowe zdobywały punkty nie po błędach naszych koszykarek, ale po zdobyciu piłki po ich niecelnych rzutach. W efekcie w 36 minucie koszykarki z Lublina prowadziły już 71:54 i wiadomo było, że tego meczu już nie przegrają.

Karolina Matkowska (InvestInTheWest Enea):

Dariusz Maciejewski – trener InvestInTheWest Enea:

Natalia Kurach (Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS):

Krzysztof Szewczyk – trener Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS:

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin – InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. 79:59 (14:28, 22:8, 18:14, 25:9)

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS: Natasha Mack 15, Kamiah Smalls 14, Aleksandra Stanacev 11, Martina Fassina 22, Zuzanna Sklepowicz 2, Emilia Kośla 2, Klaudia Niedźwiedzka 0, Natalia Kurach 4.

InvestInTheWest Enea: Borislava Hristova 15, Karolina Matkowska 2, Stephanie Jones 2, Courtney Hurt 24, Katarzyna Dzwigalska 0, Stella Johnson 3, Kseniia Tikhonenko 10, Dominika Owczarzak 3, Paula Duchnowska 0.