Gorzowskie murale policzone, opisane, sfotografowane. Będzie dodruk albumu

Będzie kolejna szansa na zdobycie albumu „Gorzowskie murale” autorstwa członków oddziału PTTK „Stilon”. Wydawnictwo opisuje historię gorzowskich malowideł ściennych i daje wskazówki tym, którzy chcieliby wybrać się na spacer ich śladem.

Premiera albumu „Gorzowskie murale” odbyła się na początku grudnia ubiegłego roku. W Pierwszy nakładzie wydano 300 egzemplarzy, które szybko znalazły swoich nabywców, dlatego Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Stilon” planuje dodruk. Mówi Aleksander Grabowski, prezes oddziału:

Murali w Gorzowie jest ok. 80. Najstarsza jest „Pszczółka” na ścianie kamienicy przy ul. Łużyckiej 25. Nie jest znana dokładna data jego powstania, ale najprawdopodobniej pojawił się on pod koniec lat 70. ubiegłego wieku. Pomysł na to, by skatalogować gorzowskie murale zrodził się w okresie pandemii, mówi Maria Karbowska, współautorka albumu:

Prawdziwy „boom” na murale zrobił się w 2011 roku, kiedy powstał mural z kasetami stilonowskimi na ul. Spichrzowej – dodaje Maria Karbowska:

Album „Gorzowskie murale” po dodruku będzie można nabyć w siedzibie PTTK „Stilon”, która mieści się w budynku przychodni przy ul. Piłsudskiego 47.

Exit mobile version