Zwycięstwo w EuroCup Women gorzowskich koszykarek

Po przegranej w Lublinie koszykarki z Gorzowa Wlkp. w drugim meczu fazy grupowej EuroCup Women pokonały w swojej hali Horizont Mińsk 80:58

W pierwszych spotkaniach obie drużyny przegrały swoje mecze. Gorzowski zespół w Lublinie z Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS, zaś zespół Horizontu we własnej hali wysoko uległ ekipie CBK Mersin. Z tego też względu dla obu ekip pojedynek miał duże znaczenie.

W pierwszej kwarcie koszykarki obu zespołów jakby sprawdzały swoje możliwości i żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać istotnej przewagi. To stało się na początku drugiej ćwiartki, bo w niespełna 3 minuty zdobyły 10 punktów nie tracąc żadnego. Trenerka przyjezdnych poprosiła o przerwę, po której Anastasia Veramiejenka przerwała złą strzelecką passę swojej drużyny. Niewiele to jednak zmieniło, bo gospodynie grały wybornie i trafiały raz za razem by, po rzucie Courtney Hurt, na 2,5 minuty przed końcem pierwszej połowy prowadzić różnicą aż 23 punktów (43:20).

Na początku trzeciej kwarty zespół z Białorusi zaczął grać skuteczniej w ataku, ale trwało to tylko chwilę, bo po trafieniu w 22 minucie za trzy Stelli Johnsson wszystko wróciło do normy i na ostatnią przerwę zawodniczki schodziły przy prowadzeniu gorzowskiego zespołu 63:38. 25 punktów przewagi to wystarczająca ilość by spokojnie zapewnić sobie zwycięstwo i tak też było.

Natalia Trafimowa – trenerka Horizontu:

Dariusz Maciejewski – trener InvestInTheWest Enei:

Dominika Owczarzak (InvestInTheWest Enea):

InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. – Horizont Mińsk 80:58 (17:18, 26:7, 20:13, 17:20)

InvestInTheWest Enea: Katarzyna Dźwigalska 0, Borislava Hristova 20, Stella Johnson 14, Kseniia Tikhonenko 2, Karolina Matkowska 1, Stephanie Jones 18, Courtney Hurt 13, Dominika Owczarzak 12.

Horizont: Adrienne Webb 12, Mariane De Carvalho 8, Volha Ziuzkova 4, Yuliya Vasilevich 2, Yanina Inkina 4, Palina Kastsiukavets 5, Maja Scekic 3, Anastasiya Verameyenka 20.