Zwykły trening? A gdzie tam! Zacięte derby warciarskie!

Piłkarze pierwszej drużyny AstroEnergy Warty Gorzów wygrali ze swoimi kolegami z drugiej drużyny po dogrywce 2:1 w rozegranym awansem meczu ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu lubuskim.

To paradoksalnie mała niespodzianka, bowiem więcej doświadczonych zawodników było w drugim zespole trzecioligowca. I to ta drużyna objęła prowadzenie w 57 minucie po strzale Dawida Ufira z rzutu karnego, po tym jak ręką w polu karnym zagrał Karol Gardzielewicz.

W 90 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Maksymilian Trepczyński co jak się okazało, doprowadziło do dogrywki. Choć jeszcze tuż przed gwizdkiem wyśmienitej sytuacji dla „dwójki” nie wykorzystał Borys Borek – bardzo dobrą interwencją w bramce popisał się Filip Andrzejczak.

W dogrywce zwycięskiego gola dla „pierwszej” Warty zdobył w 98 minucie Trepczyński po strzale bezpośrednio z rzutu wolnego. Drugi zespół miał więcej sytuacji w tym jeszcze w końcówce dogrywki doskonałą na 2:2, ale znów świetnie spisał się Andrzejczak:

Pozostałe mecze ćwierćfinałowe odbędą się 24 kwietnia.