W okrojonym składzie akademiczki bez szans w Mersinie

screen FIBA EUrocup

Osłabiona brakiem trzech podstawowych koszykarek PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów przegrała na wyjeździe z CBK Mersin Yenisehir 62:106 w 3. meczu fazy grupowej FIBA EuroCup Women.

W naszym zespole zabrakło kontuzjowanych Dominiki Owczarzaki Stelli Johnson oraz Katarzyny Dźwigalskiej. Początek ułożył się dla gorzowianek znakomicie, bowiem po dwóch minutach prowadziły 9:0. Faworyzowane turczynki jednak szybko te straty odrobiły i pierwszą kwartę wygrały 21:15. Kolejna odsłona należała już zdecydowanie do gospodyń, które powiększyły przewagę o 11 punktów.

Po zmianie stron w trzeciej kwarcie Mersin odskoczył jeszcze bardziej zdecydowanie, bowiem wygrał tę część 28:14 i w meczu było już 77:46. Ostatnie 10 minut wyglądało niemal identycznie bowiem spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 106:62. Trener akademiczek Dariusz Maciejewski zdawał sobie sprawę, że w takim składzie jego zespołowi ciężko będzie nawiązać wyrównaną walkę przez cały mecz: