Jak wsparcie unijne zmieniło i zmienia Gorzów? Bilans 20-lecia w UE

Most Staromiejski, S3, wylotówka na Gdańsk czyli droga krajowa nr 22, Nadwarciański Bulwar czy Filharmonia Gorzowska to tylko część inwestycji, które powstały bądź zostały wyremontowane dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

W dwudziestą rocznicę wstąpienia Polski do Unii przypominamy, jak pieniądze wspólnotowe zmieniały miasto. Gorzowianie zapewniają, że są to działania mocno wpływające na rozwój miasta.

Gorzów korzystał już ze środków przedakcesyjnych, ale największy bum inwestycyjny przypadł na lata  2014-2020, gdy miasto pozyskało bliski 560 milionów złotych dofinansowania unijnego. Drugie tyle miasto dostało z budżetu państwa. Mówi wiceprezydent Gorzowa Iwona Olek:

Miasto zapewnia, że jest bardzo dobrze przygotowane do kolejnego rozdania unijnych środków. Przed Gorzowem m.in inwestycje w zagospodarowanie wód opadowych w rejonie ulicy Warszawskiej, ale także zakupy nowych autobusów elektrycznych i tramwajów:

Inwestycje unijne to nie tylko ogromne przedsięwzięcia, ale także te drobniejsze, wpływające na komfort życia mieszkańców, jak nowe ścieżki rowerowe czy zagospodarowanie miejskich skwerów.

Fot. Bartłomiej Nowosielski

 

 

Exit mobile version