Trzecie podejście także dla ekipy z Lublina

Już po raz trzeci w tym sezonie zagrały ze sobą koszykarki z Gorzowa Wlkp. i Lublina.

W poprzednich dwóch meczach lepsze były zawodniczki lubelskiej ekipy, które w pierwszym pojedynku (w ramach rozgrywek Eurocup Women) pokonały u siebie InvestInTheWest Eneę 79:59. Również w meczu Energa Basket Ligi Kobiet, rozgrywanym niedawno w Gorzowie Wlkp. zawodniczki AZS UMCS wygrały 72:69. Dzisiaj lepsze także okazały się zawodniczki z Lublina pokonując gorzowską drużynę 79:55.

Pierwsza kwarta nie zwiastowała porażki, bo żadna z drużyn nie wywalczyła istotnej przewagi. Jednak na początku drugiej kwarty swoje strzeleckie umiejętności zaprezentowały Ivana Jakubcova i Kamiah Smalls, które po razie trafiły za 3 punkty, a kolejne 2+1 dołożyła ta pierwsza i zespół AZS UMCS odskoczył na 11 punktów. Trener Maciejewski poprosił o przerwę ale niewiele to zmieniło bo na długą przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu przyjezdnych 37:25.

Trzecia kwarta przez jej większą część przypominała drugą. Gorzowskie koszykarki miały spory problem ze zdobywaniem punktów zaś rywalki, głównie za sprawą Jakubcovej i Smalls utrzymywały bezpieczną przewagę. Dopiero pod koniec tej części gry, dzięki punktom Karoliny Matkowskiej udało się nieco zniwelować straty. Jak się okazało w ostatniej kwarcie zespół gości potwierdził dominację i wygrywając tę część pojedynku 21:6 pokonał naszą drużynę różnicą aż 24 punktów.

Krzysztof Szewczyk – trener Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS:

Dariusz Maciejewski – trener InvestInTheWest Enea:

InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. – Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 55:79 (13:15, 12:22, 24:21, 6:21)