Nikola Horowska mocno wbiegła w sezon, teraz czas na skakanie

Nikola Horowska rozpoczęła sezon lekkoatletyczny od wygranych w biegach na 100 i 200 metrów podczas ogólnopolskiego mityngu w Warszawie.

Na tym dłuższym dystansie zawodniczka ALKS AJP Gorzów pokonała m.in. inną reprezentantkę Polski, Marlenę Granaszewską. O występie Horowskiej i pozostałych swoich zawodników mówi trener Tomasz Saska:

Kolejny występ Horowskiej w środę – po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentuje się w skoku w dal podczas XIV Mityngu Filathlitikos Kallitheas w Atenach w ramach World Athletics Tour w kategorii brązowej.

Z kolei w czwartek pierwszy międzynarodowy start w tym sezonie czeka inną czołową gorzowską lekkoatletkę, Marikę Majewska z AZS AWF Gorzów. Brązowa medalistka mistrzostw Polski w biegu na 100 metrów przez płotki wystąpi także w „brązowym” mityngu World Athletics, w Montreuil pod Paryżem. W sobotę Majewska z najlepszym wynikiem w karierze, 11,88 s. zwyciężyła w biegu na 100 metrów w Słubicach. O 4 setne za nią uplasowała się jej klubowa koleżanka Kaja Wesolowska, dla której to także najszybszy „płaski” bieg w karierze. „Życiówkę” 12,31 pobiła też trzecia Zofia Rojek, również z AZS AWF.