Kolejna porażka gorzowskich koszykarek

W 7 kolejce spotkań Energa Basket Ligi Kobiet zespól PolskiejStrefyInwestycji Enei Gorzów Wlkp. wyjechał na spotkanie z Polskimi Przetworami Basketem 25 w Bydgoszczy.

Gorzowska drużyna przystąpiła do meczu bez Stelli Johnson i Kseni Tichonienko, które borykają się z problemami zdrowotnymi. Ich brak był widoczny od pierwszych minut spotkania bo miejscowe rozpoczęły pojedynek od prowadzenia 7:0. Koszykarki z Gorzowa wyrównały na 9:9, ale m.in. dzięki trafieniom za 3 punkty Michaeli Hauser miejscowe zakończyły pierwszą kwartę prowadząc 24:16.

Druga część spotkania rozpoczęła się od szczelnej obrony podopiecznych trenera Dariusza Maciejewskiego, które przez ponad 5 minut nie pozwoliły rywalkom na oddanie celnego rzutu i po 5 minutach wyszły na prowadzenie 30:24, a na długą przerwę schodziły prowadząc 43:30.

Początek trzeciej kwarty wyrównany, z niewielką przewaga przyjezdnych. Jednak pod koniec tej części spotkania gospodynie poprawiły grę w obronie i dzięki temu zniwelowały straty przed czwartą kwartą do 7 punktów (52:59).

Początek ostatniej ćwiartki przypominał tę drugą, przy czym to nie zespół z Bydgoszczy, ale z Gorzowa nie był w stanie trafić do kosza i w 2 minucie tej kwarty, po trafieniach z rzutów wolnych Angeliki Stankiewicz gospodynie wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania.

Dariusz Maciejewski – trener PSI Enea:

Anna Makurat (PSI Enea):

Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp 80:70 (24:16, 7:27, 22:16; 28:11).