Jak ograniczyć wypadanie włosów po częstym farbowaniu?

Farbowanie włosów jest jednym z najczęstszych zabiegów fryzjerskich. Dzięki koloryzacji możemy przejść swoistą metamorfozę, ale jednak należy zdawać sobie sprawę, że farbowanie może osłabiać włosy. Mogą one wypadać bądź stać się łamliwe i skłonne do przesuszania. Dziś podpowiemy Wam, jak zapobiegać wypadaniu włosów i je wzmocnić.

Regularne olejowanie włosów

Zacznijmy od tego, jak ważne jest olejowanie włosów. Ten prosty zabieg możecie wykonać w domu naprawdę szybko, a do tego koszty są niewielkie. Pamiętajcie, by wybrać odpowiedni olejek. Dzięki niemu włosy staną się mocniejsze. Polecamy Wam olej z awokado, który warto wymieszać z łyżką gęstej odżywki z kwasem hialuronowym. Taki kosmetyk nakładamy na włosy od samej nasady. Następnie przeczesujemy je i nakładamy kolejną warstwę olejku z odżywką. Po około 30 minutach spłukujemy kosmetyk i myjemy włosy. Jeżeli są one bardzo zniszczone, to na początek należy nałożyć na suche włosy świeży żel aloesowy, a po około 10-15 minutach olejek z czarnuszki bądź nasion bawełny. Warto zabezpieczyć włosy czepkiem ochronnym. Dzięki temu nie zaplamicie swoich ubrań. Po spłukaniu olejku najlepiej umyć włosy metodą OMO. Oznacza to, że na początek myjemy je odżywką z kwasem hialuronowym, następnie szamponem, np. z witaminą A, C czy E, a na koniec nakładamy maseczkę. Dzięki temu możemy uzyskać najlepszy efekt.

Ograniczajcie stylizację włosów na ciepło

Wszelkiego rodzaju zabiegi stylizacyjne naprawdę osłabiają włosy, szczególnie te wykonywane na ciepło. Nawet stosowanie odżywek termoochronnych nie zabezpiecza włosów w pełni. Dlatego też najlepiej ograniczyć ilość zabiegów takich jak prostowanie czy kręcenie włosów na ciepło. Zdecydowanie lepiej postawić na suszenie z dyfuzorem. To rozwiązanie sprawi, że zyskacie piękne loki, a jednocześnie nie uszkodzicie struktury włosa. Warto również stosować jedwab na włosy, który sprawi, że będą one pięknie wygładzone, a jednocześnie wzmocnione. Należy też zmniejszyć częstotliwość farbowania włosów. Jeżeli kolor zaczyna się wypłukiwać, to najlepiej wykonać tonowanie. Trzeba wiedzieć, że toner w przeciwieństwie do farby nie wnika w strukturę włosa, a jedynie go oblepia. Dzięki temu taki zabieg nie prowadzi do uszkodzenia kosmyków. Zalecamy także maseczki na skórę głowy, które pobudzają krążenie. Bardzo dobrze sprawdzi się produkt z żeń-szeniem, ale możecie też zastosować płukankę z dodatkiem rumianku i mięty pieprzowej.

Suplementacja na wypadające włosy

Wypadanie włosów może nasilać się w okresie wczesnojesiennym czy letnim. Warto w takim przypadku zadbać o suplementację. Możecie wybrać suplementy zawierające witaminy A, B, C, D, które przyspieszają porost włosów. Ważną rolę odgrywa też biotyna, gdyż bierze udział w syntezie kwasów tłuszczowych. Warto sięgnąć po palmę sabałową, która powstaje z owoców palmy. Rzeczywiście zatrzymuje proces wypadania włosów. Aby suplementy lepiej się przyswajały, należy zażywać je w trakcie posiłku. Jednocześnie nie zastąpią one zdrowej i zbilansowanej diety opartej na 5 porcjach warzyw i owoców. Z diety całkowicie należy wyeliminować jedzenie śmieciowe, którego spożywanie prowadzi do niedoborów. Warto jeść zbilansowane posiłki oparte o naturalne składniki. Pamiętajcie, że nawet małe dawki alkoholu sprawiają, że włosy stają się osłabione i są zdecydowanie bardziej skłonne do przesuszani, podobnie zresztą jest w przypadku palenia papierosów.

Exit mobile version