Lechia pozbawiła złudzeń Wartę

Lechia Zielona Góra pokonała w Kostrzynie nad Odrą AstroEnergy Wartę Gorzów Wlkp. 4:0 i zdobyła Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim.

Piłkarze z Zielonej Góry byli faworytami tego spotkania i nie zawiedli grupy swoich kibiców, którzy pojawili się na trybunach kostrzyńskiego stadionu. Ci musieli jednak nieco poczekać na pierwszą bramkę, bo w pierwszej połowie trudno było wskazać lepszą drużynę. Zresztą oba zespoły nie stworzyły zbyt wielu okazji do zdobycia gola.

Wszystko zmieniło się w 57 minucie gdy Przemysław Mycan przejął piłkę od Tomasza Matuszewskiego i zdobył prowadzenie dla Lechii. Od tego momentu uwidoczniła się przewaga zielonogórzan, którzy jeszcze śmielej atakowali bramkę Warty. Była poprzeczka, interwencja Filipa Andrzejczaka bramkarza Warty i strzał w boczną siatkę. W 71 minucie dośrodkowanie Jakuba Babija wykorzystał Matuszewski, który głową zdobył bramkę na 2:0. W 78 minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Adrian Marchel i od tego momentu Warta grała w dziesiątkę. Osłabienie gorzowian bezlitośnie wykorzystali piłkarze z Zielonej Góry. W 85 min. na 3:0 podwyższył Jakub Kołodenny, a wynik spotkania ustalił w 90 minucie Sebastian Górski.

Zadowolenia ze zwycięstwa nie kryli po meczu piłkarze i trener Lechii:

W minorowych nastrojach srebrne medale odbierali piłkarze i trenerzy Warty.

Pozytywnie organizację finałowego spotkania, jak i sam mecz ocenił prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron.