Cztery medale dla Gorzowa w Mistrzostwach Polski!

Cztery medale zdobyli gorzowscy lekkoatleci w drugim dniu 100. PZLA Mistrzostw Polski w Bydgoszczy.

Złoty medal w skoku w dal zdobyła Nikola Horowska z ALKS AJP, która w najdalszej próbie uzyskała odległość 6,59 m. Horowska jest zadowolona ze swojego występu:

W rzucie oszczepem srebro zdobył Cyprian Mrzygłód z ALKS AJP (80,37). Gorzowianin zrezygnował z dalszego rzucania po trzech próbach:

W biegu na 200 metrów Łukasz Żok z ALKS AJP wywalczył brąz z nowym rekordem życiowym 20,65 a szósty był Dawid Tatara z Lumelu Zielona Góra z wynikiem 21,17. Jak obliczył profil Athletics News ten wynik daje na dziś Żokowi miejsce w rankingu olimpijskim na granicy kwalifikacji na igrzyska:

Srebrny medal w biegu na 100 metrów przez płotki wywalczyła Marika Majewska z AZS AWF, z czasem 12,97. Nie wiadomo jeszcze czy uda się jej zakwalifikować na igrzyska z rankingu:

Jędrzej Radzewicz z ALKS AJP zajął w finale biegu na 110 metrów przez płotki 7. miejsce z nowym rekordem życiowym 14,18 s.:

W rzucie dyskiem 4. miejsce z wynikiem 49,22 m. zajęła Karolina Sygutowska z ZLKL Zielona Góra. W finale biegu na 400 metrów przez płotki siódma była Paulina Kosikowska z AZS AWF Gorzów z czasem 59,45. Gorzowianka była bardzo zadowolona z wczorajszych eliminacji, w których ustanowiła swój nowy rekord życiowy, 59,02 s.:

W rzucie młotem 12. miejsce zajął Gracjan Sabajtis a 13. Patryk Bucki z AZS AWF.