Paluch i Stojanowski w finale mistrzostw Polski

Oskar Paluch i Jakub Stojanowski z ebut.pl Stali Gorzów awansowali do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski.

W rundzie eliminacyjnej w Ostrowie Wielkopolskim dwa pierwsze miejsca zajęli żużlowcy Falubazu Zielona Góra Krzysztof Sadurski i Oskar Hurysz. Obaj zdobyli po 13 punktów. Oskar Paluch zgromadził 12 punktów, tyle samo co Gracjan Szostak i Paweł Sitek z miejscowej Arged Malesy, których gorzowianin pokonał w wyścigu dodatkowym.

Do turnieju finałowego, z turnieju w Opolu, awansował drugi z żużlowców Stali Jakub Stojanowski. On także, podobnie jak Oskar Paluch, awans zapewnił sobie w wyścigu dodatkowym.

Dodajmy, że w Ostrowie na 11 miejscu zawody ukończył Oskar Chatłas – 5 pkt., a Piotr Piotrowski-Prędki z 3 punktami zajął 15 miejsce.