Owacje dla pokonanych

Koszykarki PSI Enei Gorzów przegrały we własnej hali emocjonujący mecz Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet z BC Polkowice 73-78.

Faworytkami dzisiejszego meczu był zawodniczki z Polkowic zwłaszcza, że miejscowe grały bez Stelli Johnson i Anny Makurat. Mimo tego nie ustępowały mocnej drużynie z Polkowic, mecz był wyrównany, a do przerwy było tylko 36-33 dla polkowiczanek.

Przed przerwą tymczasem sytuacja kadrowa miejscowych pogorszyła się, bo kontuzji doznała rozgrywająca Dominika Owczarzak.

Mimo braku podstawowej jedynki w trzeciej kwarcie miejscowe odrobiły straty i doprowadziły do remisu 54:54.

Niestety, na początku ostatniej części gry fatalny w skutkach błąd popełnili sędziowie. Sędzia stolikowy, który obsługiwał tablicę ze strzałką wskazującą drużynę, która ma wprowadzać piłkę do gry w sytuacji rzutu sędziowskiego zapomniał ją przełączyć pod koniec trzeciej kwarty, gdy piłka była w posiadaniu drużyny z Polkowic.

Gdyby to zrobił prawo posiadania piłki na początku czwartej kwarty miałby miejscowe. Tymczasem sędziowie podali piłkę ekipie przeciwnej, a protestujący trener Dariusz Maciejewski został ukarany przewinieniem technicznym. Rzut wolny pewnie wykonała Sasa Cado, a po chwili zespół z Polkowic prowadził już różnicą 5 punktów i już nie dał się dogonić.

Mimo porażki PSI Enei miejscowa publiczność podziękowała koszykarkom gromkimi brawami za ambitna postawę i walkę w poważnym osłabieniu do samego końca.

PolskaStrefaInwestycji ENEA Gorzów Wlkp. – BC Polkowice 73:78 (15:16, 18:20, 21:18, 19:22)

PolskaStrefaInwestycji ENEA: Katarzyna Dźwigalska 6, Borislava Hristova 28, Wiktoria Keller 4, Ksenia Tikhonenko 0, Karolina Matkowska 0, Stephanie Jones 13, Courtney Hurt 19, Dominika Owczarzak 3.

BC: Feyonda Fitzgerald 10, Weronika Gajda 0, Bożena Puter 0, Alicja Grabska 7, Stephanie Mavunga 19, Artemis Spanou 15, Sasa Cado 25, Weronika Telenga 2.