Pisanki wydrukowane

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta przygotowało publikację poświęconą najstarszemu konkursowi pisankarskiemu w Polsce: „Pisankarstwo, jako żywa tradycja w świetle jubileuszu 50 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pisanek im. Michała Kowalskiego”.

Do jej tworzenia zaproszonych zostało kilkunastu autorów z Polski i Ukrainy, w tym m.in. muzealnicy z Narodowego Muzeum Sztuki Ludowej Huculszczyzny w Kołomyi. Książka zabiera nas w podróż po ponad półwiecznej historii Ogólnopolskiego Konkursu Pisanek organizowanego przez Muzeum Lubuskie we współpracy z gorzowskimi oddziałami Zjednoczenie Łemków i Związku Ukraińców w Polsce

– To wielkie dzieło nie tylko dla gorzowskich muzealników, ale też dla Łemków – podkreśla Ewa Pawlak, dyrektor Muzeum Lubuskiego:

 – Jestem szczęśliwy, że ta publikacja ujrzała światło dzienne – podkreśla dr Mirosław Pecuch z Muzeum Lubuskiego

Publikację będzie można otrzymać za darmo przy okazji wydarzeń organizowanych w Muzeum Lubuskim. Pierwsza okazja już w sobotę, bo o godz. 12 w Zespole Willowo-Ogrodowym przy ul. Warszawskiej odbędzie się wykład pt. „Dlaczego w kościele w Santoku znajdują się relikwie św. Ottona”.

Pierwszych 50 osób, które przyjdzie na spotkanie, oprócz ciekawostek i dawki wiedzy, zdobędzie również właśnie tę książkę.

Exit mobile version