Mission Impossible w hali przy Chopina

Skład osłabiony, ale charakter pozostał!. Koszykarki PolskiejStrefyInwestycji Enei Gorzów Wlkp. po raz kolejny pokazały, że są w stanie wygrać w sytuacji, w której niejeden zespól poddałby się jeszcze przed meczem. Pokonały mistrza Polski – VBW Arkę Gdynia 62-59.

Do meczu we własnej hali z mistrzyniami Polski Arką Gdynia gorzowski zespół przystępował bez Stephanie Jonson, Anny Makurat, Dominiki Owczarzak, Borislawy Hristowej i Pauli Duchnowskiej. Na dodatek nie w pełni sprawna była Katarzyna Dźwigalska, która odczuwała skutki urazu odniesionego we Wrocławiu.

Z kolei zespół z Gdyni przyjechał do hali przy ul. Chopina w pełnym składzie. W tej sytuacji zdecydowanym faworytem pojedynku były mistrzynie Polski.

Po pierwszej połowie wydawało się, że niespodzianki nie będzie i osłabiona gorzowska drużyna ulegnie Arce, która na początku trzeciej kwarty prowadziła już 42:27. Jednak akademiczki z Gorzowa już nie raz pokazywały, że zawsze grają do końca i do końca o zwycięstwo.

Nie inaczej było dzisiaj, bo przewaga gdynianek zaczęła topnieć jak wiosenny śnieg, by na minutę przed końcem trzeciej części spotkania, po trafieniu Courtney Hurt zostać zniwelowana do zera. Na dodatek „C” została przy rzucie sfaulowana i dołożyła do tego punkt z rzutu wolnego i miejscowe wyszły na prowadzenie 48:47. Od tego momentu na parkiecie toczyła się wyrównana walka, z której zwycięsko wyszły gospodynie wygrywając 62:59.

PolskaStrefaInwestcyji Enea Gorzów Wlkp. – VBW Arka Gdynia 62:59 (14:18, 13:19, 21:12, 14:10)

PolskaStrefaInwestcyji Enea: Katarzyna Dźwigalska 0, Julita Michniewicz 0, Wiktoria Keller 10, Kseniia Tikhonenko 10, Karolina Matkowska 3, Stephanie Jones 15, Courtney Hurt 24.

VBW Arka: Alice Kunek 4, Ana-Marija Begić 7, Kamila Borkowska 2, Magdalena Szymkiewicz 5, Klara Lundquist 2, Kamila Podgórna 3, Megan Gustafson 12, Morgan Bertsch 4, Marissa Kastanek 7, Agata Dobrowolska 0, Romane Bernies 13,