Nauczyciele uczą się, jak tworzyć bezpieczne szkoły

W szkole podstawowej w Ciecierzycach w podgorzowskiej gminie Deszczno rozpoczęła się konferencja dla dyrektorów i nauczycieli z lubuskich szkół  zatytułowana „Bezpieczna szkoła. Wyzwania i rozwiązania w zapobieganiu przemocy”.

W czasie spotkania nagrodzono uczestników konkursu plastycznego dla uczniów z lubuskich szkół „Dzieciństwo bez przemocy”. Na konkurs wpłynęły 427 prace z całego województwa.

Przemoc, uzależnienia i samobójstwa to problemy, które dotykają coraz częściej młodych ludzi i są ogromnym wyzwaniem dla rodziców oraz wychowawców. Dlatego tak ważne jest, by nauczyciele i opiekunowie byli świadomi zagrożeń, z jakimi mierzą się uczniowie i wiedzieli, gdzie szukać pomocy, gdy ich podopieczni tego potrzebują.

– W ostatnich latach nasze szkoły mocno się zmieniły, tak jak i rzeczywistość, która nas otacza – mówił Marek Cebula, wojewoda lubuski:

Antoni Bogulewski, uczeń VIII klasy ze szkoły w Ciecierzycach zajął trzecie miejsce w konkursie w kategorii fotografia. Jego zdjęcie przypomina mu rodzinne wakacje sprzed lat, które jak mówi, zawsze pozostaną w jego pamięci:

– W lubuskich szkołach najbardziej brakuje psychologów – podkreśla Mariusz Biniewski, lubuski kurator oświaty:

Jak rozpoznawać zagrożenia samobójcze u dzieci i młodzieży tłumaczyła nauczycielom Joanna Ostapiuk – Karolczuk z ośrodka interwencji kryzysowej w Gorzowie:

Komisja konkursu „Dzieciństwo bez przemocy” wyłoniła laureatów w następujących kategoriach:

Konkurs „Dzieciństwo bez przemocy” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa lubuskiego, organizowany był przez Wojewodę Lubuskiego oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Exit mobile version