Po amerykańskim żołnierzu – japońska lekarka. Oszuści znów atakują

W fałszywą historię o japońskiej lekarce na misji w Iraku uwierzył jeden z mieszkańców powiatu strzelecko-drezdeneckiego.  I stracił sporo pieniędzy. 

72-latek na jednym z portali społecznościowych poznał kobietę, która podawała się za japońską lekarkę przebywającą w Iraku.  Korespondencja trwała kilka miesięcy, a finałem ich znajomości miało być wspólne życie. Kobieta obiecała również, że prześle 500 tysięcy euro na nowe, wspólne życie.

Warunkiem otrzymania przesyłki z pieniędzmy miało być jednak opłacenie cła przez 72-latka. Mężczyzna uwierzył w tę historię i wpłacił w kilku przelewach około 250 tysięcy złotych. Policjanci nie wykluczają, że strat może być jeszcze więcej. Policjanci przypominają, by dokładnie weryfikować, komu powierzamy swoje oszczędności.

Exit mobile version