Bezpieczna droga do szkoły

Po wakacyjnej przerwie uczniowie wracają do szkół. To czas zwiększonego ruchu w okolicach szkolnych budynków, dlatego lubuscy policjanci rozpoczęli akcję „Bezpieczna droga do szkoły”.

Oprócz kontroli drogowych funkcjonariusze poprowadzą również zajęcia dla uczniów dotyczące m.in.: zagrożeń w internecie czy podczas spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Mówi nadkom. Maciej Kimet, rzecznik prasowy KWP w Gorzowie:

Policjanci apelują do kierowców, aby wzmogli czujność i ostrożność szczególnie w pobliżu szkół i przedszkoli:

Policjanci odwiedzą także dzieci w szkołach:

Działania związane z inauguracją roku szkolnego policjanci rozpoczęli już kilka dni wcześniej. W ubiegłym tygodniu m.in.: sprawdzali oznakowanie dróg prowadzących do szkół i przedszkoli w regionie.

Exit mobile version