Trzy kwarty to za mało

W zaległym spotkaniu Energa Basket Ligi Kobiet zespół PolskiejStrefyInwestycji Enei Gorzów Wlkp. przegrał w Polkowicach z miejscowym CCC 86:90.

Miejscowa drużyna przegrała w tym sezonie tylko jeden mecz: z Arką Gdynia i już choćby z tego względu była faworytem pojedynku. W sporcie liczy się jednak postawa w danym dniu, a nie wcześniejsze dokonania. Było to widać niemal od pierwszych minut spotkania, do którego miejscowe przystąpiły bez Dragany Stanković, którą na ławce rezerwowych zamieniła potwierdzona dzisiaj reprezentantka Szwecji Amanda Kantzy. Jednak to nie ona, ale Weronika Telenga napsuła naszym koszykarkom najwięcej krwi w pierwszej kwarcie. Na szczęście sztab trenerski z Gorzowa Wlkp. znalazł sposób na powstrzymanie ataków gospodyń i pierwsza część meczu zakończyła się remisem 20:20.

Początek drugiej kwarty to skuteczna gra gorzowianek, które po trafieniu za trzy punkty Agnieszki Szott-Hejmej w 15 minucie prowadziły 31:25. W koszykówce 6 punktów to jednak mało i tak jak należało się spodziewać gospodynie odrobiły straty i wyszły na 4 punktowe prowadzenie, które równo z syreną oznaczającą koniec pierwszej połowy o trzy punkty zmniejszyła Borislawa Hristova (45:44).

Trzecia część spotkania popisowa w wykonaniu podopiecznych trenera Dariusza Maciejewskiego, które nie przeraziły się obrony strefą jaką zastosował szkoleniowiec CCC Karol Kowalewski. Co prawda ponownie kilka udanych akcji miała Telenga, ale skuteczna gra w ataku przyjezdnych, na czele z Hristovą sprawiła, że do ostatniej kwarty zespoły przystępowały przy 10 punktowej przewadze przyjezdnych.

Początek czwartej kwarty fatalny w wykonaniu gorzowianek, które w minutę straciły 8 punktów. Co prawda gorzowianki nadal prowadziły, ale do gry, po pobycie na ławce rezerwowych, powróciły (z 4 przewinieniami) Weronika Gajda i Keisha Hampton i głównie dzięki celnym rzutom tej drugiej zespół CCC wygrał 90:86.

Katarzyna Dźwigalska (PSI Enea):

Karol Kowalewski – trener CCC:

Dariusz Maciejewski – trener PSI Enei:

CCC Polkowice – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 90:86 (20:20, 25:24, 15:26, 30:16)

CCC: Kamile Nacickaite 3, Aaryn Ellenberg-Wiley 29, Sylwia Siemienas 8, Weronika Gajda 6, Amanda Kantzy 2, Klaudia Gertchen 4, Alicja Grabska 0, Keisha Hampton 17, Weronika Telenga 21.

PSI Enea: Katarzyna Dźwigalska 0, Cheridene Green 8, Agnieszka Szott-Hejmej 3, Megan Gustafson 26, Agnieszka Kaczmarczyk 5, Karolina Matkowska 0, Shatori Walker-Kimbrough 15, Borislava Hristova 25, Owczarzak 4.