Jest śledztwo po tragicznym pościgu na S3

Po tragicznym wypadku na S3, w którym zginął kierowca ciężarówki, a ranny został jeden z interweniujących policjantów, prokuratura z Międzyrzecza wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci kierowcy, obywatela Węgier i niedopełnienia obowiązków przez mundurowych.

Do tragicznego pościgu doszło w sobotę wieczorem na trasie S3 między Międzyrzeczem a Skwierzyną. Około godz. 19 policja dostała sygnał o kierowcy ciężarówki, który sposobem jazdy stwarza zagrożenie. Policja próbowała go zatrzymać, ale 61-letni obywatel Węgier ignorował sygnały. Kiedy, po pościgu, mundurowym w końcu udało się wyhamować ciężarówkę, 61-latek nie chciał opuścić kabiny. Policjanci użyli więc siły.

– W trakcie tych czynności kierowca pojazdu i jeden z funkcjonariuszy zostali potrąceni przez ciężarówkę. 61-letni obywatel Węgier poniósł śmierć na miejscu, a funkcjonariusz doznał urazu nogi – informuje prokuratura.

Prokuratura postanowiła wszcząć śledztwo w celu „wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia”. Śledczy planują przesłuchać interweniujących policjantów, zapoznać się z wynikami sekcji zwłok i dokładnie zbadać ciężarówkę w celu ustalenia stanu technicznego pojazdu. – Po przeprowadzeniu koniecznych czynności procesowych prokurator, w zależności od ustaleń, będzie podejmował dalsze decyzje procesowe – czytamy w komunikacie prokuratury.

Za nieumyślne pozbawienie życia wskazane w art. 155 § 1 k.k. grozi odpowiedzialność karna od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, a za występek z art. 231 § 1 k.k. kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

 

Exit mobile version